Fenomen przywiązania

Magdalena Godlewska
psycholog dzieci i młodzieży

Oddajemy w Twoje ręce publikację przygotowaną z okazji prowadzonego przez Fundację PRZYJACIEL: projektu „Mamy Czas”. Projekt oraz niniejszą książeczkę kierujemy do mam małych dzieci, których rozterki i problemy związane z wejściem w nową rolę stawiamy na pierwszym planie.

Z troski o harmonijne relacje matki i dziecka staramy się przekazać idee mówiące o tym, że macierzyństwo to nie tylko naturalnie przychodzący stan, ale również wymagająca wysiłku edukacja i praca nad sobą.

Jesteśmy przekonani, że matka, która rozumie swoje emocje oraz reakcje dziecka czuje się w swojej roli bezpieczniej, a co za tym idzie bezpieczniejsze jest i dziecko.

Artykuły napisane przez specjalistów (na co dzień pracujących z rodzinami) dotyczą wspierania rozwoju prawidłowej więzi z dzieckiem poprzez kontakt fizyczny, empatyczną komunikację, rozumienie potrzeb dziecka oraz własnych emocji.

Publikacja zawiera omówienie trudności, które napotyka rodzina w związku z pojawieniem się dziecka i jego wychowaniem oraz podpowiedzi, co może zrobić matka by budować satysfakcjonującą relację z dzieckiem.

Mamy nadzieję, że „Fenomen przywiązania” będzie dla naszych czytelniczek inspiracją do uważnego uczenia się bycia mamą oraz stworzenia ciepłej i jedynej w swoim rodzaju relacji.

Kliknij poniżej aby pobrać publikację w formacie PDF:

Fenomen przywiązania